Historia Klubu jako LKS Husów datuje się od lat 70-tych. Głównym prekursorem i założycielem klubu i drużyny był Krzysztof Bembenik. Drużyna brała udział w różnych zawodach, a przede wszystkim w rozgrywkach o Puchar Wojewody Rzeszowskiego z różnym powodzeniem, najczęściej dochodząc do ćwierć i półfinału. W 1985 roku w półfinale uległa zespołowi z Malawy 2:3, a rok później w finale na stadionie w Soninie zespołowi z Kuryłówki 1:2, której trzon stanowili zawodnicy drużyny A klasowej.
Drużynę zgłoszono do rozgrywek w C klasie latem 1985 roku jako LZS Husów. Nie mając własnego stadionu zespół rozgrywał swoje spotkania gościnnie na stadionie w Gaci. Tymczasem w Husowie rozpoczęto budowę boiska sportowego na terenie obok Szkoły Podstawowej. W 1986 roku zespół z Husowa brał udział w turnieju o Puchar Naczelnika Gminy Markowa pokonując w finale zespół z Markowej 4:3. W tym czasie w zespole występowali: Krzysztof Bembenik kapitan drużyny , Grzegorz Bembenik , Krzysztof Leńczyk, Adam Kucha, Andrzej Kontek, Sylwester Podolec, Józef Podolec, Zenon Podolec, Zenon Magoń, Janusz Wrona , Józef Kot, Bogdan Socha, Janusz Mac, Zbigniew Wrona, Bogdan Koba, Bogdan Rajski . Opiekunem zespołu był Franciszek Gargała. Nie mając własnego stadionu (budowa utknęła w martwym punkcie) drużynę po trzech sezonach wycofano z rozgrywek. W tym czasie drużyna nie odniosła większych sukcesów. Ponownie zespół zarejestrowano w roku 1997 pod obecną nazwą LZS Pogórze Husów. Zespół do sezonu 2001-2002 zajmował środkowe miejsca w tabeli klasy C. Opiekunem zespołu i wiceprezesem był Krzysztof Bembenik a prezesem piastującym to stanowisko do dnia dzisiejszego jest Tadeusz Mac. W roku 2001 do pracy w zarządzie włączyli się Krzysztof Leńczyk, Krzysztof Kilian, Andzrzej Kontek, Tadeusz �wan, Wiesław Socha.
Dzięki pomocy kierownictwa i pracowników Kopalni Gazu w Husowie, oraz nowemu zarządowi klubu wybudowano szatnię. Do zespołu powrócili zawodnicy którzy dotychczas występowali w drużynie Grom Handzlówka i w dużym stopniu przyczynili się do jej awansu do klasy B. W sezonie 2001-2002 zespół zajął 4 miejsce na finiszu rozgrywek. W rundzie jesiennej sezonu 2002-2003 zespół w ośmiu spotkaniach siedmiokrotnie pokonał rywali. Na finiszu rozgrywek zespół zajął pierwsze miejsce i wywalczył historyczny awans do klasy B. W nagrodę za awans drużyna otrzymała komplet strojów od PZPN w Rzeszowie. Trenerem drużyny od roku 2001 do 2004 był Jacek Pisanczyn. Przez sezon 2003-2004 mecze były rozgrywane na stadionie Markovi w Markowej gdyż została podjęta decyzja o rozbudowie boiska sportowego. Przy wydatnej pomocy Urzędu Gminy Markowa z wójtem Zbigniewem Kuźniarem na czele , oraz Anatola Wrony z Łańcuta od jesieni 2003roku do wiosny 2004 roku zostało przebudowane boisko, które spełnia wymogi PZPN. Było to bardzo duże przedsięwzięcie gdyż teren jest bardzo trudny górzysty i podmokły, ale za to stadion jest bardzo ładnie wkomponowany w panoramę Husowa i jest blisko Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum. Obecnie stadion jest częściowo ogrodzony i jest zrobione kilkadziesiąt miejsc siedzących dla kibiców.
Od sezonu 2004-2005 do chwili obecnej wszystkie mecze rozgrywane są na własnym stadionie. Również od tego sezonu trenerem drużyny jest Sławomir Dąbrowski a kierownikiem drużyny Jacek Pisanczyn. Klub w 2005 roku pozyskał jak na razie jedynego sponsora jakim jest PLATINET MEDIA z Krakowa który jest głównym dystrybutorem na całą Polskę i nie tylko wszelakich akcesori komputerowych. Drużyna otrzymała komplet strojów sportowych, butów i kilka piłek za co serdecznie dziękujemy.
Historia
![](https://static.futbolowo.pl/layout/img/error/bkg_500.png?v=2017-03-31-v4)
Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
500